Становлення бізнесу в Україні

Компанія Malteurop розпочала свою діяльність в Україні у 2002 році і до цих пір є однією з провідних солодових компаній країни.

На сьогоднішній день ми представлені трьома майданчиками в країні: двома солодовими заводами та зернопереробним підприємством (зберігання зерна та виробництво насіння).

Солод українських заводів продається як у межах України, так і за кордоном. Malteurop є потужним гравцем місцевих сільськогосподарського та продовольчого ринків.

Зображення
1

Специфіка діяльності

Програма вирощування ячменю

Malteurop в Україні розвиває програму виробництва ячменю. Суть програми полягає у побудові довгострокового партнерства із виробниками зерна. Місцева назва програми - «сертифікована програма», в рамках якої ми постачаємо високоякісне сертифіковане насіння нашим виробникам ячменю. Метою програми є проведення випробувань різних сортів солодового ячменю (рекомендовані селекціонерами ячменю сильного солоду) у місцевих умовах. В результаті чого ми обрали найкращі сорти (високопродуктивні, адаптовані до українських умов, належної якості для солодування). На наступному етапі проекту ми організовуємо розмноження обраних сортів серед наших партнерів - фермерських господарств. Процес вирощування ячменю контролювали та консультували наші агрономи-експерти, щоб допомогти господарству отримати найвищий врожай ячменю найкращої якості. Зрештою, ця програма є однією з наших ключових сил у регіоні, оскільки надає нам доступ до гарантованої якості пивоварного ячменю. З іншого боку, це дає нашим клієнтам можливість отримати солод необхідної якості, а нашому постачальнику - гарантованого партнера.

Зображення
Харків

Процес приготування ячмінного солоду

Процес приготування ячмінного солоду складається з 4-х стадій: замочка, пророщення, сушіння та відокремлення ростків.

  • Замочка: зерно готують до солодування і зволожують. Рівень його вологості становить від 15 до 45%. Замочування здійснюється зануренням або розпиленням води, чергуючи періоди аерації. В кінці замочування з’являються зародок і коріння. Зазвичай ця стадія триває від 30 до 45 годин.

  • Пророщення: зерно викладають на перфорований піддон і безперервно провітрюють терморегульованим повітрям. Розвивається зародок, що призводить до важливих біохімічних змін у середині зерна. Цей етап може тривати від 3,5 до 6 днів. Зрештою, паросток досягає розміру зерна, і розвинені кореневища виглядають зів’ялими: ми говоримо тоді про "зелений солод".

  • Сушіння: зелений солод перетворюється на солод. Завдяки нагріванню та сушінню молекули, що викликають неприємний смак, усуваються та утворюються ароматичні сполуки. Весь процес сушіння полягає у виборі правильного «рецепту». Після остаточного охолодження солод залишає сушку із вмістом вологи від 4 до 4,5%.

  • Відокремлення ростків: Корені, що утворюються під час проростання, видаляються за допомогою вібраційних лотків. Зерно дуже сухе, корінці легко відокремлюються. В кінці солодування солод має форму жовтого золотого зерна сухого і крихкого. Його можна зберігати не один рік, якщо дотримуються правильних умов зберігання та гігієни.

Зображення
Україна

Сертифікація

Система менеджменту якості на заводі в Чернігові відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001 і 22000

Система менеджменту якості на заводі в Харкові відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001

Безпека

Для українських заводів Malteurop підхід CARE - це не лише проект Групи, а й комплекс заходів, яких з нетерпінням чекає кожен працівник, а також це засіб мислення та всебічна рольова модель. Щороку керівники заводів вибирають найкращих працівників з безпеки та нагороджують їх за модельну поведінку та виконання стандартів безпеки.

Ми дотримуємось безпеки не лише у робочий час на наших заводах, а проводимо заходи та тренінги для дітей у вільний від роботи час (приклади з Харкова та Чернігова).

Наше зобов'язання - це наші принципи CARE, і ми не просто віримо, що їх можна дотримуватися, а й слідуємо їм у своєму повсякденному житті.

Зображення
2

CSR ініціативи в Україні

Корпоративна соціальна відповідальність (CSR)

CSR - частина стратегії компанії Malteurop

 СSR ініціатива 2019-2020 у Харкові:
  • Реалізувати проект сортування твердих побутових відходів у школі;
  • Розмістити акумуляторну коробку проекту "Батарейки, здавайтесь!" у школі.
            Що входить до проекту:           
                  -  відправка на завод Redux, Німеччина та переробка зібраних акумуляторів;
             - наш внесок у реформування впровадження збору та утилізації батарейок;         
            -  серія звітів про переробку:

                  1. фото звіт про пакування акумуляторів у спеціальні контейнера, в яких вони вирушать на переробку до Європи;

                  2. загальний звіт про переробку 20 тон акумуляторів, до яких входять наші батарейки також.

СSR ініціатива 2019-2020 у Києві:

  • Реалізувати проект сортування твердих побутових відходів;
  • Розмістити акумуляторну коробку проекту "Батарейки, здавайтесь!" в офісі.
CSR ініціатива 2019-2020 для усіх заводів:
  • День екології, конкурси та еко-сувеніри для працівників.
CSR ініціатива 2019-2020 у Чернігові та  ПрАТ "Дмитрівське ЗПП" :
  • Прибирання території та поїздка в зоопарк.

CSR ініціативи спрямовані на охорону навколишнього середовища та розвиток регіонів

  • Чернігів. Наші співробітники з дітьми відвідали зоопарк міста Мена Чернігівської області. За погодженням з керівництвом зоопарку були закуплені фрукти та овочі, лабораторія готувала зернові відходи, а ініціативні працівники приносили домашнє варення та сухофрукти. І дорослі, і діти пригощали тварин. Адміністрація зоопарку вдячна компанії за таку допомогу, адже цього року багато тварин стали батьками, і масштаби зоопарку збільшуються.

  • Харків. Працівники брали активну участь у посадці алеї дерев у невеликому саду житлового масиву біля заводу. За домовленістю з адміністрацією району було виділено місце для посадки та подано воду для поливу. Робота в команді йшла повним ходом, всі хотіли взяти участь у посадці.

  • Дмитрівка. Компанія організувала відвідування місцевої пожежної частини для дитячого садка «Сонечко», щоб сформувати розуміння безпечного використання відкритого вогню у дітей та ознайомити їх із методами боротьби з неконтрольованим полум'ям. Співробітники підприємства також підтримали місцеву футбольну команду, допомагаючи придбати набір футбольних атрибутів та привести футбольне поле у відмінний стан. Команда, до складу якої входили працівники нашої компанії, подякувала переконливою перемогою над суперником з рахунком 4: 2.

Завод з виробництва солоду в Харкові:

Це видатний проект Malteurop, який він збудував з нуля в 2004 році.

Загальна потужність заводу становить 110 000 тон солоду на рік.

Адреса: 61172, м. Харків, вул. Роганська, 161

Завод з виробництва солоду в Чернігові:

Malteurop придбав та перебудував завод у 2002 році.

Загальна потужність заводу складає 50 000 тон солоду на рік.

Адреса:  14037, м. Чернігів, вул. Інструментальна, 20

1